• - în cursul prima jumătate a - 45 de minute
  • - prereryv între ori - 10-15 minute
  • - pe parcursul a 2-a repriză - 45 de minute
  • APROAPE - până la 200 de minute. și anume:
  • - timpul de ceremonie (retragere și retragerea jucătorilor (pentru meci, la pauze și după întâlnire), echipe imn, Salute, poarta de selecție și a început lovirea) - 10-30 minute
  • - teoretică - 105 minute
  • - întrerupere de timp (pentru înlocuire, medici interferență, întârzierea intenționată în joc, etc) - de obicei, până la 10 minute (5 + 5)
  • - timp suplimentar (în timpul meciului cupa) - 2 perioade de 15 minute, plus intervale compensate (pentru a înlocui poarta, pe un înlocuitor, intervenția medicilor, întârziind în mod deliberat jocul, etc.) - 5-10 minute
  • - penalizare (timp suplimentar pentru numirea jucători, timpul și pregătirea la șoc) - aproximativ 20 de minute

Această întrebare este foarte relevant în ultimii ani, așa cum tocmai acum în Brazilia găzduiește Cupa Mondială. Și acest eveniment are loc doar o dată la patru ani, precum Jocurile Olimpice. Până în prezent, au jucat deja primele meciuri, toate echipele care vin la acest eveniment, a avut loc primul joc, cineva a mulțumit cineva supărat pe cineva surprins și supărat pe cineva.

ieri, echipa națională din România a avut loc primul său meci împotriva Coreei, scorul final 1: 1 remiză, cu toate că noi toți vrem doar victoria. Așteptăm cu nerăbdare să echipa noastră înainte de numai victorii.

Dar el meci de fotbal durează 2 reprize a cate 45 de minute fiecare, este un interval de 15 minute o pauză, după care echipele vor schimba capetele.

Fotbalul este un sport de echipă este un joc în care să luați parte la echipă de doi oameni de unsprezece (zece jucători de câmp și un portar). jucători de câmp au voie să joace picioare și cap, și doar portarul în suprafața de pedeapsă are dreptul să ia mingea în mâinile sale. meci de fotbal normal este format din două jumătăți de patruzeci și cinci de minute. În turneul playoff, la scorul neutru în timpul regulamentar alocat dopolnitelnoe- de două ori timp de cincisprezece minute. În cazul în care nici un câștigător în prelungiri, alocat o serie de sancțiuni.

Catargi în fotbal este format din două jumătăți. timp durează 45 de minute, la sfârșitul jumătăți. arbitrul poate adăuga ca și în prima și în a doua jumătate a câteva minute. În funcție de cât de mult timp jucatorul va pierde încălcări. prejudiciu. înlocuire. Dacă joci pentru Cupa sau Campionatul că în cazul în care câștigătorul catargelor nebylo juca apoi două perioade suplimentare de 15 minute. Dacă după prelungiri scorul a rămas egal cu jocul cu privire la sancțiunile pentru a câștiga una dintre echipe. Doar face o minge de fotbal foarte interesant. și cel mai joc rasprastronennaya din lume.